• image
Previous Next
Home

Hala Widowiskowo Sportowa w Łącku podsumował działalność w 2021 roku.

Rok 2021 w działalności Hali Widowiskowo – Sportowej w Łącku, ale także na całym świecie, upłynął w dalszym ciągu pod znakiem pandemii związanej z chorobą COViD-19. Z tego względu działalność Hali była bardzo ograniczona. Wprowadzone rządowe obostrzenia bardzo mocno dotykały sportu i rekreacji, dlatego w 2021 roku obiekty, którymi zarządza Hala były zamknięte dla użytkowników praktycznie trzykrotnie.

Pierwsze całkowite zamknięcie obiektów rozpoczęło się jeszcze w grudniu 2020 roku i trwało do 14 lutego 2021 roku. Zasady udostępnienia hali sportowej czy boiska „Orlik”. W skrócie można stwierdzić, że obiekty te były dostępne dla osób uprawiających sport zawodowo (sportowcy zawodowi, stypendyści sportowi, członkowie kadr narodowych) oraz dzieci i młodzieży rywalizującej w rozgrywkach prowadzonych prze związki sportowe.

Ze względu na niedostępność obiektów oraz brak możliwości organizacji imprez i wydarzeń sportowych, w okresie od stycznia do maja nie były organizowane. Czas, w którym obiekt Hali był niedostępny dla użytkowników, został wykorzystany na przeprowadzenie kolejnych prac remontowo-pielęgnacyjnych na obiektach sportowych zarządzanych przez Halę

W 2021 roku Hala zorganizowała bądź współorganizowała zawody sportowe i rekreacyjne w 10 dyscyplinach sportowych. Imprezy te mają zasięg: gminny, powiatowy, wojewódzki. W sumie zorganizowanych zostało 30 imprez sportowo-rekreacyjnych oraz dwie ligi amatorskie (w dyscyplinie futsal, w której bierze udział ponad 350 zawodników).

Głównym zadaniem Hali Widowiskowo – Sportowej w Łącku jest administrowanie obiektami sportowymi: halą, ścieżki biegowo rowerowe, place zabaw, boiskami „Orlik” oraz siłownią zewnętrzną i terenami nad Dunajcem w Łącku . Z obiektów korzystają uczniowie szkoły podstawowej, mieszkańcy gminy, kluby i sekcje sportowe, organizacje, klienci indywidulani oraz grupy nieformalne. 

W sezonie zimowym 2021/2022 z Hali widowiskowo – Sportowej skorzystało w sumie: 18 213 os. Uprawniających sport.

podsumowanie.png

Marzec1.png

luty.png

styczeń.png

grudzień.png

Listopad.png

pazdziernik.png

Harmonogram gier oraz podział na grupy, do sobotniego turnieju charytatywnego dla Zosi

finał111.png

zosia2.png

zosia1.png

13 Marca Zapraszamy na Turniej piłki Halowej Kobiet

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Zapraszamy na Charytatywny Turniej Oldbojów

273813806_1065087087387514_1051024955252702586_n.jpg

CZERNIEC TRIUMFATOREM TURNIEJU SOŁECTW O PUCHAR WÓJTA GMINY ŁĄCKO!

W niedzielę na hali widowiskowo - sportowej rozegrana została druga edycja TURNIEJU SOŁECTW O PUCHAR WÓJTA GMINY ŁĄCKO. Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów - Czerniec, Kicznia, Łącko, Maszkowice, Obidza, Wola Kosnowa, Zagorzyn, Zarzecze i Zabrzeż. Najlepsi okazali się piłkarze z Czernca, którzy w decydującym o mistrzostwie spotkaniu pokonali efektownie gospodarzy z Łącka. Trzecie miejsce przypadło drużynie Zabrzeży. Królem strzelców imprezy został reprezentant mistrzowskiej ekipy Mateusz Klag (6 goli), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Kazimierza Jarka z Łącka.
Wszystkie mecze dostarczyły wielu emocji, a kilka z nich z nich trzymało kibiców w napięciu aż do ostatniego gwizdka arbitra Waldemara Dybca.
Wczorajsze zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wśród uczestników turnieju i obserwujących mecze obecni byli między innymi przedstawiciele naszych lokalnych władz - Wójt Gminy Jan Dziedzina i jego zastępca Paweł Dybiec, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Potoniec, Przewodnicząca Rady Gminy Bernadetta Wąchała-Gawełek, członkowie Rady Gminy oraz sołtysi wsi biorących udział w sportowej rywalizacji.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „ŁĄCKH GI Solectwo CZERNIEC ww id”
Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „SPORTOWA w ŁĄCKU GMINA ACK 11 AM 10 Sołectwo ŁĄCKO”
Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „RTOWA w ŁĄCKI - 0.PL RTOWA Sołectwo ZABRZEŻ to”
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „TOWA w ŁĄCKI GM AŁAC L OWA W Sołectwo OSNOWA kc ac rto”
Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „PORTOWA w ŁĄCK
Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, ludzie stoją i tekst „HALA WIDOWISKOWO SPORTOWA w ŁĄCKU GMINAŁACKO ZARZECZE 7A07 ZARZECZI ZZEEZE ZARZECZE Sołectwo ZARZECZE ZARZECZE”
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i w budynku
grA.pnggrB.pnggrC.png
mi7-9.png
połfinał.png
mi4-6.png
finał.png

Talowy Turniej Sołectw

Serdecznie zapraszamy na Turniej Piłki Nożnej Sołectw, który odbędzie się 20 lutego 2022r.
Zaproszenia oraz regulamin zostały dostarczone do Sołtysów. Aby wziąć udział w turnieju trzeba skontaktować się z Sołtysem w swojej miejscowości. I zgłosić drużynę do 16 lutego.
Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału
fffds.png

Podsumowanie 7 ostatniej kolejki Halowej Ligi Oldbojów

5kolejki_koniec.pngkról_strzelców_koniec.pngtabela_koniec.pngwynikostatniej_kolejki7.png

OLDBOJE OLIMP TEAM HALOWYM MISTRZEM LIGI OLDBOJÓW

W Sobotę 29 styczni br. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku odbyła się ostatnia kolejka rozgrywek Halowej Ligi Oldbojów w sezonie 2021/2022.W najciekawszym meczu w którym decydowały się losy mistrzostwa Olimp Team pokonał Woj – Tom i sięgnął po tytuł mistrzowski

 

Klasyfikacja końcowa :

 

1. Oldboy’s Olimp Team

2. Oldboje Ujanowice

  1. Oldboje Woj - Tom

4. Oldboje Zyndram Łącko

5. Oldboje Podegrodzie

6. Oldboje Gorc Ochotnica

7. Oldboje Łącko

8. Oldboje PKS Chomranice

- najwięcej zdobytych bramek (59): Olimp Team

- najmniej straconych bramek (16): Olimp Team

Wyróżnienia indywidualne:

* Król Strzelców: Krzysztof Sobczyk– Woj - Tom (20 bramek)

* Najlepszy bramkarz: Mariusz Pałka – Olimp Team

 

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział oraz dostarczenie nam wielkich emocji w Halowej Lige Oldbojów

Tym, którzy wezmą udział w Turnieju OLIMP CUP 5 lutego w naszej Hali życzymy powodzenia, a całej reszcie nie mówimy DO WIDZENIA, a DO ZOBACZENIA, bo mocno wierzymy w to, że każdy z nich zaszczyci nas swoją obecnością podczas rozgrywek w sezonie 2022/2023.

Dziękujemy!

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób i ludzie stoją

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i ludzie stoją

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i w budynku

 

Więcej artykułów…
Budowa hali widowiskowo – sportowej realizowana była jako projekt partnerski Gminy Łącko i Powiatu Nowosądeckiego w ramach Działania 6.2
Rozwój obszarów wiejskich Schemat B Infrastruktura społeczna, w tym edukacyjna i sportowa Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.