Home Aktualności Mistrzostwo Małopolski w piłce ręcznej

Mistrzostwo Małopolski w piłce ręcznej

Mistrzostwo Małopolski w piłce ręcznej chłopców szkół średnich
zdobyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Kacper Boruc, Maciej Chorąży, Jan Dzierwa, Kacper Dzięgiel, Radosław Florek, Kacper Kosmala, Michał Puchalski, Karol Put, Artur Smaga, Kacper Spychała, Mateusz Synowski, Maciej Zatorski. Opiekun: Krzysztofa Pietrykowska.

Sprawozdanie z Mistrzostw Małopolski
Licealiada Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

1. Organizator – Małopolski Szkolny Związek Sportowy – Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Łącku.
  2. Termin i miejsce zawodów – 21 marca 2018 r. – Hala widowiskowo-sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza województwa małopolskiego.
  •  Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące w Krakowie – miasto Kraków
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 2 razy po 10 minut, w dwóch grupach po 3. drużyny. Zespoły, które zajęły miejsca 1. i 2. z obydwu grupach awansowały do fazy finałowej z zaliczeniem meczy z eliminacji (grupa składająca się 4. drużyn – system „każdy z każdym”). Mecz o V m-ce rozegrany został pomiędzy drużynami z 3. miejsc w grupach.

6. Zespół Szkół nr 1 w Bochni Piotr Węgrzyn

1. Mistrzostwo Małopolski zdobyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące w Krakowie.
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Kacper Boruc, Maciej Chorąży, Jan Dzierwa, Kacper Dzięgiel, Radosław Florek, Kacper Kosmala, Michał Puchalski, Karol Put, Artur Smaga, Kacper Spychała, Mateusz Synowski, Maciej Zatorski.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Artur Smaga z SMS LO w Krakowie.